Dzień gospodarczy.

Dzień 23 kwietnia był pierwszym dniem gospodarczym  w tym roku. Zebraliśmy się w remizie, gdzie porządkowaliśmy pomieszczenia wewnątrz budynku. Uporządkowano i sprawdzono sprzęt pozostający na wyposażeniu strażnicy, Niepotrzebny i uszkodzony został przygotowany do kasacji. Przygotowana została sala, do zabudowania w szafy na sprzęt pożarniczy i boksy na ubrania bojowe. Druhny porządkowały salkę komputerową. Uprały firanki, posprzątały pomieszczenie i sprzęt, także po byłej siłowni. Po zakończeniu sprzątania wewnątrz, uporządkowaliśmy teren na zewnątrz budynku. W dzień gospodarczy brali udział druhowie i druhny, oraz członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej. Umyto i posprzątano samochód bojowy. Rozpoczęliśmy o godzinie 9.00 zakończyliśmy o 17.00. W trakcie trwania porządków zostało przygotowane ognisko, na którym członkowie MDP piekli sobie kiełbaski. Dla starszych uczestników V-ce Prezes Rafał Gos, wspólnie z żoną Aleksandrą przygotowali kociołek z żeberkami. Po pracowitym dniu smakował wybornie. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim osobom, które w tym dniu pracowały społecznie na rzecz naszej jednostki.Następny taki dzień już w czerwcu.