Obchody św. Floriana.

W tym roku w naszej jednostce w dniu 22 maja o godzinie 12.00 mszą świętą rozpoczęliśmy obchody świętego Floriana patrona strażaków. Mszy świętej przewodniczył powiatowy kapelan strażaków ksiądz kanonik Adam Radzimirski. Jak co roku spotkaliśmy się o godz. 11.30 pod remizą. Dowódcą obchodów był druh  Kamil Bębenek. W poczcie sztandarowym poszły: Skarbniczka OSP druhna Ilona Pawlak, oraz druhna Marlena Skórkiewicz, sztandar niósł V-ce Prezes Rafał Gos. Następnie w kolumnie pomaszerowali druhowie i druhny z MDP, oraz dorośli druhowie i druhowie honorowi. Przed kościołem uroczyście nas powitali księża Adam Radzimirski i ks. proboszcz Artur Fura, który odprawiał mszę w intencji zamówionej przez parafian. Podczas mszy świętej ksiądz kapelan Adam Radzimirski powiedział piękne kazanie do strażaków, o ich służbie i oddaniu w ratowaniu życia i mienia innych ludzi.W czasie mszy świętej zostały poświęcone nowe mundury naszych Pań i ubrania koszarowe naszej młodzieżówki. Ubrania wyjściowe dla naszych dziewczyn, jak również koszarówki szyła firma SUBOR ze Staszowa. Wszyscy prezentowali się pięknie. W czasie mszy świętej pierwsze czytanie czytała druhna Aleksandra Skórkiewicz, drugie czytanie czytała druhna Aneta Sokołowska. Na koniec mszy świętej podziękowania dla księdza kapelana za przewodniczenie mszy świętej złożył Prezes OSP Mariusz Sokołowski, dziękował także mieszkańcom za zaangażowanie. Dzięki wszystkim sympatykom, którzy kupowali kalendarze OSP i stroiki wielkanocne, a także rodzicom dzieci z MDP, oraz wkładowi własnemu jednostki udało się zakupić koszarówki, podziękowania zostały złożone także dla Prezesa Honorowego Czesława Pawlaka i księdza proboszcza Artura Fury, którzy ufundowali 2 nowe mundury dla Pań z OSP, dwa kolejne zostały zakupione ze środków własnych. Po mszy świętej uroczystą przysięgę na sztandar złożyli wszyscy nowo przyjęci strażacy. Następnie już w luźnej atmosferze spotkaliśmy się i wspólnie grilowaliśmy. Dzieci piekły kiełbaski, wspólnie rozmawialiśmy i wspominali jak było kiedyś i jak nasza jednostka zmieniała się przez te wszystkie lata.